Znalcom na smiech.

Autor: Albert Klein | 10.4.2013 o 13:13 | (upravené 10.4.2013 o 13:22) Karma článku: 12,14 | Prečítané:  1166x

„ze vas to este bavi pisat,kto to da do priadku zesku ucitelsku chamrad v prevaznej vacsine rozvedenu. Ved s tolkym volnym casom a vacsimi peniazmi ich neukociruje nikto. Co hladate v podvedomi oyseu,ved znalcom musite byt na smiech“ Takúto reakciu som si našiel v elektronickej pošte po zverejnení jedného z posledných článkov. Text som skopíroval v pôvodnej podobe, aby som nechtiac nezmenil podstatu myšlienky. Predovšetkým chcem autorovi (nepodpísal sa) poďakovať za názor a ubezpečiť ho, že pokiaľ by bola iná možnosť vyjadrenia názoru, písal by som možno o poznanie menej. Možno!!! Lebo aj tento spôsob považujem za legitímny, predovšetkým vtedy, pokiaľ zachovávam elementárnu slušnosť...

Rád by som uviedol veci aspoň čiastočne na pravú mieru: - patrím do kategórie „učiteľská chamraď“ už takmer 30 rokov - nie som rozvedený (ženatý viac, ako 30 rokov) - denne pracujem min. do 20.00 hod. - keď zistím, že študenti z nejakého dôvodu nemajú na pomôcky a ani škola ich nevie zabezpečiť, siahnem do vlastnej peňaženky... - moji študenti dosiahli viaceré významné úspechy a ocenenia v študovanej oblasti (v profesii), ktoré mali celoštátny, ba i medzinárodný charakter - okrem pedagogickej praxe vykonávam aj prácu, ktorá vyplýva z mojej vlastnej profesie (súvisí s vyučovacími predmetmi a študijnými odbormi, ktoré vediem) - vo svojej profesionálnej praxi som dosiahol viacero národných i medzinárodných úspechov - v mimopracovnom čase som (v spoluautorstve) navrhol vzdelávací model, ktorý sa uplatňuje už viacero rokov - ... Prestanem unavovať čitateľov svojou nepodstatnosťou a pokúsim sa vysvetliť niektoré súvislosti: - všetko, čo som napísal vyššie v podobe akýchsi referencií, by mohli napísať mnohí iní učitelia - necítim sa znalcom. Určite je veľa väčších odborníkov. Aj na školstvo, aj na byrokraciu... - napriek tomu som presvedčený, že mám právo sa vyjadriť ku konkrétnym veciam, ktorým trochu rozumiem - v žiadnom prípade nechcem nikoho „kočírovať“. Na to sú iní. Moja otázka však znie: je vôbec potrebné niekoho kočírovať? Možno usmerniť, vysvetliť, odborne komunikovať, zniesť aj iný názor... Sme rôzni, aj my učitelia, aj ľudia, ktorí zastávajú iné posty. Sme/sú kvalitní, aj ti iní. Rozdiel je však v tom, že jedni majú kompetencie a tí druhí nie. Možno si niektorí myslia, že podstatou riadenia je „kočírovanie“... Ja si to nemyslím... Nerád by som bol na smiech znalcom. Verím, že znalci to budú posudzovať ako znalci.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?