Na hornom konci, na dolnom konci, nabrúsil som si kosúúú...

Autor: Albert Klein | 27.6.2013 o 20:12 | (upravené 27.6.2013 o 22:07) Karma článku: 6,29 | Prečítané:  269x

Ešte sa neskončila verejná diskusia k Správe o stave školstva na Slovensku a k jej časti Systémové kroky na podporu ďalšieho rozvoja regionálneho školstva, ktorá má prebiehať do konca júna (túto nedeľu) a na úrovni niektorých regiónov sa už kosí... pardón racionalizuje... Hlava – nehlava. Alebo možno presnejšie: hlava, hlava... Prvá, druhá tretia... A metodika? Nuž naša... slovenská... Kto nám leží v žalúdku... atď, atď.

Je zvykom, patrí sa, možno by bolo celkom vhodné, aby sa k zásadným opatreniam prikročilo až po tom, ako budú (aspoň zo slušnosti) vzaté na vedomie (netrúfam si napísať, že akceptované) pripomienky verejnosti. Lebo ak je materiál zverejnený na verejnú diskusiu, predpokladám, že verejnosť sa k nemu môže vyjadriť (diskutovať). V tomto prípade k materiálu uvedenému vyššie. No a kým sa verejnosť neprestane vyjadrovať, kým ešte má možnosť podľa verejne známeho termínu ukončenia verejného vyjadrovania, dovtedy pŕŕŕŕ šimeľ. Aspoň takto si to vysvetľujem ja, takto som porozumel vyjadreniam pána ministra školstva Čaploviča. Niektoré riadiace štruktúry vzdelávacieho systému však majú naponáhlo. Alebo možno nerozumejú. Alebo rozumejú až veľmi dobre... ...a mylne si to vysvetľujem ja... Už som sa veľakrát zmýlil ... vo všeličom. A tak ostrieľaní racionalizátori (ktorí mali školstvo vo svojej kompetencii normalizovať už dávnejšie, ale namiesto toho...) fičia na plný plyn. Blížia sa dovolenky, treba vyčistiť stôl. Čo na tom, že sa ešte nevie, aká bude konečná podoba reformovaného systému? Čo na tom, že navrhované systémové kroky uvažujú so začiatkom v roku 2014 a s koncom v roku 2020? Čo na tom záleží, že ešte nevieme, ktoré študijné odbory budú po optimalizácii fungovať a ktoré sa stratia v prepadlisku dejín? Že ide o ľudí („nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“)? Tých, ktorí majú byť spoločensky rešpektovaní (ale možno to chcú len oni...). Načo do toho liezli, keď je toľko lepších možností, ako sa dobre uživiť: napríklad podnikať v biznise... alebo v eurofondoch. Alebo utiecť do riadiacich štruktúr. Že to niekoho baví? ... že Vás to ešte baví...!!! Napokon, ekonomika nepustí: koľko treba ušetriť? ...ták, číselko vydelíme priemerným tabuľkovým platom a heuréka... máme počet prebytočných učiteľov. ... héj, tá kosa veru dobre kosí... a gazda aj po pleci potľapká, aj pochvalné slovko prerečie. Veď z ušetreného krv netečie...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?