Rana pod pás.

Autor: Albert Klein | 30.9.2013 o 15:11 | (upravené 30.9.2013 o 15:26) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  693x

Neporušil som zákon... Všetko je v súlade so zákonom, právom... Po takýchto a podobných slovách z úst bossov je pravdepodobnosť hraničiaca s istotou, že morálka utŕžila opäť riadny úder pod pás.

Prečo by to inak hovorili? Oni musia. Musia zjavné prekročenie mravného Rubikonu ospravedlniť... Pred okolím. Aj sami pred sebou... Ako dobre, že spravodlivosť je slepá. Tí vyvolení si tak môžu vytvárať vlastné pravidlá v záujme uspokojovania vlastných potrieb a pod jej rozpaženými rukami hlásať: „1. čo je dobré pre mňa, musí byť aj pre druhých... a keby nebolo, platí pravidlo číslo 1. Mám predsa moc delegovanú mi tými nado mnou. A oni tými nad nimi..., atď., atď“. Až po tých tam najvyššie. Tí majú moc danú ľudom. Či Ľudom z vplyvných kruhov? Ako to len krásne znie ĽUD. Ľud rozhoduje, ľud si vyberá, ľud môže... „Ľud mi môže...“ myslí si nejeden potentát (a mnohý, čo si myslí, že je potentát) a pre dobro ľudu, všetko čo pácha, pácha v súlade so zákonom (podľa vyjadrení právneho poradcu). Slušivé, žumpe odolné „kvádro“ (v najširšom zmysle slova všetko, čo ho obaľuje, obklopuje) nikoho nenecháva na pochybách – patrí k tým, čo môžu... nechodiť do práce... piť v práci... biť sa v práci i mimo nej... vynadať a urážať... parkovať kde sa mi zachce... dať kopačky komu a kedy sa mi zachce..., alebo len tak nakopať do zadku. Všetko v súlade so zákonom. Veď zákon som ja. Ako za Ľudovíta IV... ...ale pozor! To bolo v časoch vrcholiacej absolutistickej monarchie...!!! Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v úzkej súčinnosti s Ministerstvom financií objavilo úžasnú skutočnosť – vraj najviac financií v školstve ide na mzdy. Z toho logicky vyplýva prevratný záver – šetriť treba práve tam. A aby to nebolo také drsné, obalí sa to sľubným: tí čo zostanú, budú mať vyššie platy... Wau. Tak to už áno. To už stojí za štipku servilnosti. A keď to nepomôže, tak prikoreníme mobbingom, prípadne sa prikloníme k pikantnejšiemu bossingu. Oplatí sa zostať. Učiteľ dostane výpoveď z organizačných dôvodov - nadbytočnosti. Jeho kolega tiež... V súlade so zákonom. Právny poradca poradil. Aj kavky na veži katedrály kavkajú, že jeden kládol nepríjemné otázky a druhý mu pritakal. Zvedavec jeden no fuj... ... a druhý prejavil falošnú kolegialitu, namiesto toho, aby šiel s kamarátom nacvičovať roztlieskavanie pod tribúnou... Múdri nacvičujú. Aj mávatká si vo voľných chvíľach stružlikajú. Tešia sa na vyššie platy a kráľovské odmeny. Všetko v záujme skvalitnenia školstva v duchu „Systémových krokov na podporu ďalšieho rozvoja regionálneho školstva“. Tie „najzaujímavejšie“ kroky sú z dielne zriaďovateľov. Tešme sa. Keď prebehne táto plánovaná a „systémová“ selekcia, to už len bude sveta žiť. Školstvo sa bezpochyby dostane na popredné miesta svetových rebríčkov. Nielen v efektívnosti využívania vložených finančných prostriedkov Učiť budú samí vzorní učitelia. Naplnení odbornosťou a mravnými zásadami, bez zbytočných kecov a vlastných názorov odovzdávajúci žiakom a študentom kus seba. Tešme sa na spoločnosť, ktorú budú spravovať tieto deti! Á propos: niekedy si kladiem otázku, čoho museli byť ľudia schopní, keď išlo o život a nie o mizerné válovy, ako dnes...?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?