Byť trendy je trendy.

Autor: Albert Klein | 17.12.2013 o 11:20 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  408x

Sezóna strieda sezónu, sviatok strieda sviatok. Náš tradičný, aj importovaný. Sezóna plesov je okorenená sviatkom zamilovaných, sviatok žien, matiek, vtákov, zeme sa strieda so sezónami výpredajov. Maškarný halloween alternuje clivú spomienku na blízkych i vzdialených zosnulých. Vzápätí nastupuje obdobie vianočných sviatkov štylizované do zháňania darčekov, keď nám v tradičnom strese začína byť úplne jedno, či darčeky nosí Mikuláš, Santa Claus, Dedo Mráz, alebo (až sa bojím do tejto spoločnosti dopísať ďalšie meno) Ježiško... Hlavne aby bolo veľa, veľké, pod veľkým stromčekom v trendových farbách a materiáloch...

Našťastie, v predpokladanej bezradnosti vyplývajúcej z typického chaosu nám podávajú prostredníctvom médií pomocnú ruku trendológovia... Pre tých menej zorientovaných: sú to odborníci z novokonštituovanej (a ak nie konštituovanej, tak aspoň reálne existujúcej) „vednej“ (nech mi vedci odpustia) disciplíny. Vďaka expertom na trendy vieme: - čo na seba, - čo máme jesť, - aké koláčiky upiecť pri ktorej príležitosti, - či v daždi otvoriť dáždnik, alebo si natiahnuť pršiplášť, či prípadne trendovo zmoknúť, - či je „in“ tekvica ako hlava, alebo hlava ako tekvica - a iné prepotrebné veci. Zvlášť sezóny, sviatky, dni všeličoho a všelikoho sú obdobím žatvy pre trendológiu. 24 hodín denne sa na nás valia „nevyhnutné“ informácie, bez ktorých by sme boli akýsi nekompletní. Veď si len predstavte v roku farby zafíru sa zaodieť do farieb jesene. Ani pomyslieť sa mi na to nechce. Trendológ mi včera ráno prostredníctvom jedného informačného média zvestoval, ako je vhodné ozdobiť vianočný stromček, aký stromček je kúl. Vyvrátil zažité, načrtol a objasnil nové. V jeho hlase bolo cítiť zanietenosť, oddanosť veci správneho trendu. Bol som trochu zmätený. Iný trendológ (-logička) totiž nedávno definoval (-a) trochu odlišné trendy... Čo s tým...? Ako sa vysporiadať so zmätkom v duši? Pomohlo mi to, že som „konzerva“... Už teraz mi je jasné, že vytiahnem gule a ostatné ozdoby z minulého tisícročia, manželka upečie koláče, aké pečie každé Vianoce a konzumovať budeme v duchu tradícií, ktoré sme si priniesli z rodín nášho detstva a ktoré sa reťazia už niekoľko generácií. Náš stromček a ostatné súčasti Vianoc síce nebudú trendy, ale to určite nebude ten podstatný problém týchto, ani iných sviatkov (a ostatných príležitostí pre trendové správanie). No a aby som si nemusel vyčítať, že som sa vzdialil od témy vzdelávania: čo trendy pri výbere školy, študijného odboru? Aj tu je trendy byť trendy? Veď aj stádo ovečiek sa správa podľa „prvej“. Tá určuje trend v pasení i bľačaní. A pritom nemá k dispozícii internet... Dôležité je, že to vyhovuje bačovi!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?