Premiérova naliehavá požiadavka – stabilná demokratická vláda.

Autor: Albert Klein | 10.1.2015 o 20:19 | (upravené 10.1.2015 o 22:26) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  1089x

"Moje myšlienky v tejto chvíli patria francúzskemu ľudu. Chcem vyjadriť presvedčenie, že páchatelia budú zadržaní a potrestaní. Aj táto udalosť ukazuje, v akom rozkolísanom svete žijeme. O to viac je v súčasnosti naliehavá požiadavka, aby krajiny vedené stabilnými demokratickými vládami dokázali adekvátne a efektívne čeliť takýmto hrozbám." Citát z http://www.teraz.sk/slovensko/premier-odsudzujem-barbarsky-cin-kt/113485-clanok.html

„Moje myšlienky v tejto chvíli patria francúzskemu ľudu. Chcem vyjadriť presvedčenie, že páchatelia budú zadržaní a potrestaní. Aj táto udalosť ukazuje, v akom rozkolísanom svete žijeme." (Tu sa časť výroku uverejnené na nižšie uvedenej adrese niekam stratila, hoci v televíznych správach odznela).

Citát z http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/teror-v-parizi/1782328_teroristi-vystrielali-redakciu.-podrobnosti-utoku

Takto sa (podľa uvedených a iných zdrojov) vyjadril premiér Róbert Fico k udalostiam vo Francúzsku.

Chcem veriť, že naliehavá požiadavka, aby krajiny vedené stabilnými demokratickými vládami dokázali adekvátne a efektívne čeliť hrozbám terorizmu nebola (v predstihu) súčasťou predvolebnej kampane.

Za stabilnú a demokratickú vládu totiž premiér dlhodobo považuje len vládu zostavenú jeho stranou.

Chcem veriť, že teroristické útoky vo Francúzsku a ďalšie sa nestanú lacnou kortešačkou pred budúcimi parlamentnými voľbami.

Obrana krajiny pred podobnou hrozbou globálneho charakteru je (myslím si) vecou jej politickej a vojenskej doktríny bez ohľadu na to, či je vláda tvorená jednou stranou, alebo koalíciou niekoľkých strán.

Samozrejme, nemám nič proti stabilným demokratickým vládam, pokiaľ pojmy „stabilná“ a „demokratická“ nie sú len pojmami a v pozadí nepočuť štrngať ostrohy, či nebodaj niečo iné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?